Najlepsze krzesła biurowe ergonomiczne

 

Jakie krzesło biurowe ergonomiczne kupić?

 

Wraz z rozwojem cywilizacji zmienia się sposób naszego życia. Coraz częściej spędzamy większość naszego dnia w pozycji siedzącej. Niestety nie jest to najzdrowsze ułożenie ciała. Osoby, które pracują w biurze i spędzają przy biurku 8 lub więcej godzin, często skarżą się na bóle pleców, gdyż nasz kręgosłup nie jest przystosowany do długotrwałego utrzymywania tej pozycji. Często pojawiają się problemy zdrowotne. Dlatego tak ważne jest zainwestowanie w dobrej jakości krzesło biurowe. A im więcej czasu spędzamy siedząc, tym ważniejsze jest by fotel dobrze spełniał swoje zadanie.

Najważniejsze jest, by krzesło wymuszało prawidłową postawę i nie pozwalało użytkownikowi na garbienie się. Dobrze, jeśli oparcie jest dosyć długie i pozwala osobie siedzącej na oparcie również głowy. Fotel o ergonomicznym kształcie sprawia, że kręgosłup przyjmuje pozycję litery „S”. Dodatkowo taki model powinien także zapewnić nam odpowiednie podparcie. Przyjęcie właściwej postawy siedzącej sprawia, że przede wszystkim nie będziemy odczuwać negatywnych skutków, jakimi są bóle pleców i kręgosłupa. Udowodnione jest także, że osoby siedzące prawidłowo wolniej ulegają zmęczeniu. Wygodne siedzenie więc odbije się pozytywnie na naszej produktywności.

Pamiętajmy, że każde krzesło biurowe musimy dobrać do osoby, która ma je użytkować. Dlatego ważne jest, by jego elementy można było regulować. Prawidłowa pozycja wygląda tak, że obydwie stopy muszą w pełni być oparte na podłożu a łydka i podłoga powinny tworzyć kąt prosty. Również kąt prosty powinniśmy utrzymać pomiędzy udami i łydkami oraz ramieniem i przedramieniem. By uzyskać taką pozycję nasze nowe krzesło powinno mieć możliwość regulowania wysokości siedziska. Dobrze jest, jeśli oparcie jest także regulowane, gdyż powinniśmy od czasu do czasu zmieniać pozycję siedzenia. Oparcie również powinno być regulowane góra – dół. Dobrze dobrane oparcie powinno sięgać osobie siedzącej co najmniej powyżej łopatek. Jeśli mamy taką możliwość powinniśmy dobrać model fotela, który pozwala na regulowanie podłokietników. Zdecydowanie jednak nie powinniśmy wybierać krzesła bez podłokietników, które pozwalają na podparcie ramion.

Aby pomóc Ci w wyborze odpowiedniego modelu poniżej prezentujemy 3 krzesła biurowe mające ergonomiczne kształty i będące w dobrych cenach. Pamiętaj, że inwestycja w dobry fotel to inwestycja w Twoje zdrowie. Wieloletnie siedzenie w niewygodnych krzesłach może powodować poważne deformacje kręgosłupa.

 

 

Krzesła biurowe ergonomiczne ranking

 

 

Kulik-System Classic Pro

 

Nasza pierwsza propozycja to Mercedes wśród krzeseł biurowych, niestety również kosztuje podobnie. Fotel Kulik-System Classic Pro jest dostępny w cenie 800 – 900 zł. Ten model to nie tylko krzesło biurowe, został on zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych jako wyrób medyczny. Także kupując ten produkt możemy liczyć na to, że poprawimy kondycję naszego kręgosłupa.

Dzięki swojej konstrukcji zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa i miednicy. A to z kolei powoduje redukcję bólu pleców, eliminuje również naprężenie mięśni. Tapicerka regulowanego oparcia oraz siedziska została wykonana z wysokogatunkowej, atestowanej tkaniny. Do dyspozycji mamy również regulowane podłokietniki.

Całość została umieszczona na stabilnej, chromowanej podstawie. Użytkownik posiada możliwość regulacji szeregu ustawień, m. in. możemy regulować nachylenie oparcia oraz jego wysokość, również siedzisko dostosujemy do naszych potrzeb.

Producent przewidział możliwość regulacji głębokości czy wysokości siedzenia. Natomiast czytając pozostawione przez użytkowników komentarze, łatwo przekonać się, że jest to najlepsze krzesło biurowe. Jest ono ergonomiczne, a co najważniejsze poprawia kondycję naszych pleców. Konsumenci potwierdzają, że znacznie redukuje bóle kręgosłupa spowodowane wielogodzinnym siedzeniem przy biurku.

 

 

Nowy Styl Punkt GTP

 

Nowy Styl Punkt GTP to dobre i tanie krzesło biurowe, które również jest ergonomiczne. Krzesło to możemy nabyć za około 250 – 300 zł. Model ten został wyposażony w mechanizm ERGON 2L. Umożliwia on wszechstronną regulację fotela. W modelu z ERGON 2L możemy dowolnie regulować wysokość siedziska oraz oparcia. Mamy również możliwość blokowania oparcia w wybranej przez siebie pozycji.

Jak podaje producent zastosowany mechanizm powoduje, że całość jest stabilna, a oparcie nie rusza się na boki. Nie tylko podnosi to komfort siedzenia, lecz również zapewnia lepsze wsparcie naszych pleców. Dodatkowo do dyspozycji mamy także wygodne, stałe podłokietniki. Krzesło wykończone zostało tapicerką, konsument zamawiający fotel może dobrać odpowiednią dla siebie kolorystykę z obszernej palety kolorystycznej.

Wszystkie dostępne materiały to tkaniny Micro, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Całość została osadzona na stabilnej, lecz lekkiej podstawie. Konsumenci potwierdzają, że jest do dobre krzesło biurowe, które odpowiednio wspiera sylwetkę podczas siedzenia przy biurku. Podkreślają również, że jakość jest adekwatna do ceny produktu.

 

 

Bejot Partner PT102

 

Opinie o krzesłach biurowych o ergonomicznych kształtach Bejot Partner PT102 przedstawiają ten produkt, jako ładnie prezentujący się fotel o wysokiej jakości wykonania. Sprawdźmy jednak, czy będzie on odpowiedni dla osoby godzinami przesiadującej przy biurku. Model ten jest osadzony na stabilnej, krzyżakowej podstawie zakończonej kółkami. Do wyboru mamy wykonanie jej z plastiku bądź aluminium.

Użytkownik może zamówić krzesło tapicerowane tkaniną lub skórą. Sam fotel oferuje możliwość różnorodnych regulacji. Mamy do dyspozycji regulację wysokości i głębokości siedziska oraz kąta jego nachylenia. Możemy także regulować podparcie lędźwiowe BLS i kąt wychylenia oparcia. Całość dopełniają regulowane góra – dół podłokietniki.

Producent do każdego zamówienia podchodzi indywidualnie. Dlatego też konsument może dobrać każdy element krzesła: poczynając od podstawy i kółek, poprzez rodzaj tapicerki, na podłokietnikach kończąc. W rezultacie idealnie dopasujemy ten fotel biurowy do każdego wnętrza, czy to będzie to biuro prezesa, czy biuro domowe bądź sala konferencyjna. Krzesło możemy zakupić już za około 700 zł, jednak ostateczna cena zależy od wybranych przez nas elementów.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...